Aktuální nabídka

(týden 14.-20.10.2019)

Čepované pivo

 • Znojemská filtr. 11°
 • Kozel 11°

Dobroty k pivu

 • Zvěřinové prkénko
  (klobáska) 50,-
 • Zvěřinová paštika + chl. 25,-
 • Škvarkový chleba 20,-

Otvírací doba

(léto)
 
 • pátek: 16:30 - 23:00
 • sobota: 18:00 - 23:00
 

Nabídka piv

Naším "dvorním dodavatelem" piva je vynikající Znojemský městský pivovar, který od roku 2015 vaří pivo v prostorách původního pivovaru, kde se vařilo znojemské pivo odnepaměti.

Piva točená

 • na první pípě vždy nabízíme znojemskou jedenáctku,
 • na druhé pípě pak ležák některého z mnoha výborných regionálních malých pivovarů či minipivovarů,
 • třetí pípa je vyhrazena pro "něco speciálního" - piva svrchně kvašená, polotmavá či tmavá, pšeničná a jiné dobroty
 • nabídku uzavírá sada několika druhů piv lahvových, kde si na své přijde i ten, kdo preferuje jiné pivní druhy než aktuálně máme na čepu

Znojemský městský pivovar

Znojemská 11°, 4,5%
Český ležák plzeňského typu nefiltrovaný, nepasterovaný. Originální receptura Znojemského pivovaru vychází z původních chuťových vlastností znojemského piva (dříve známé jako Hostan). Pivo se vyznačuje střední plností a řízem. Příjemné chmelové aroma a vyvážená hořkost podněcuje k dalšímu napití.
Znojemská IPA 12°, 5,1%
Světlý ležák typu India Pale Ale. Nefiltrovaný, nepasterovaný, sezónní speciál, dostupný v listopadu. Pivo je vyrobeno ze speciálních sladů, vařeno infuzním způsobem, kvasnice svrchního kvašení. Chmel je aromatický s vysokou hořkostí, která dodává pivu výraznou sílu. Šedesátidenní doba ležení dává pivu plnost a říz, použité chmele pak ovocnou příchuť a vůni.
Znojemská medová 13° (adventní speciál), 5,5%
Speciální světlé pivo nefiltrované, nepasterované, sezónní speciál, dostupný během adventu. Spodně kvašený speciální ležák je vyroben v kombinaci sladů plzeňského, mnichovského a karamelového. Jak napovídá název, je použit i pravý med, který pivu dodává nasládlou chuť a vůni. Pivo leží ve sklepě 60 dnů, plnost a říz je vyšší, doplněno příjemnou hořkostí.

Hasičský pivovar, Bítov

12° polotmavý ležák Tesák
Polotmavý ležák s kombinací sladko hořké chuti, karamelovými tóny a se svěžím pocitem po napití.
13° IPA (Indian Pale Ale)
Speciálně svrchně kvašené pivo jantarové barvy,vyniká kombinací sladů carared a mnichovského sladu. Pivo chmelené převážně za studena, použity jsou americké chmely dodávající pivu svěží citrusovou a ovocnou vůni.

Podklášterní pivovar, Třebíč

12° red ale “Cornel”, 5%
Nefiltrované, nepasterizované, svrchně kvašené pivo britského typu “ALE”. Pivo střední tmavosti načervenalé barvy, chuťově vyzrálé. Při vaření se používá různý poměr sladů a kvasnice s vrchním kvašením, typické pro tento typ. Pivo má typickou chuť britských “ejlů” a přinášíme Vám ji bez nutnosti navštívit anglické “PUB-y”.
Ochutnejte středně silné pivo, které pijí zejména britové a američané ve svých PUB-ech.
12° světlý ležák “Urban”, 5%
Nefiltrovaný, nepasterizovaný, spodně kvašený světlý ležák plzeňského typu. Klasické české pivo se světle zlatavou barvou, vyváženou chmelovou chutí a hořkostí a se stupňovitostí cca 12°. Ideální ke všem jídlům, česká klasika pro vychutnání plné chutě při posezení s přáteli!

Pivovar Vinice Hnanice

11° světlý ležák “Wolfgang”, 4,5%
Nefiltrovaný, nepasterizovaný, spodně kvašený světlý ležák.
12° světlý ležák “Wolfgang”, 5%
Nefiltrovaný, nepasterizovaný, spodně kvašený světlý ležák.

Piva lahvová

Lahvová piva doplňují ty pivní druhy a chutě, které se nám na pípu už nevešly. Většinu z uvedených bychom měli mít, jukněte případně na ledničku vedle baru, jsou tam vystavené.
IPA (Indian Pale Ale), 6.5%
Pivovar Primátor, Náchod
Šest odrůd chmele, použitých do tohoto piva na varně a následně během studeného chmelení ve sklepě, vytváří jeho zcela unikátní chuťový profil. V prudkém nástupu hořkosti se postupně objevují tóny tropického ovoce, vonných pryskyřic a citrusů. Pivo se po napití postupně rozvíjí a rozehrává paletu dalších chutí a vůní. Opravdu intenzivní pivní zážitek.
Weizen (pšeničné pivo), 4.8%
Pivovar Primátor, Náchod
Weizen je osvěžující nefiltrované pivo s charakteristickou hustou pěnou. V aroma vůni i chuti lze objevovat tóny banánu, hřebíčku, lehký náznak nektarinek. O jeho kvalitě svědčí spousta ocenění z tuzemských i zahraničních degustačních soutěží, které každoročně získává. Ostatně, které z českých piv se může chlubit tak prestižním titulem „Nejlepší pivo na světě“ z World Beer Awards v Londýně?
Staropramen Černý
Pivovar Staropramen
Tmavý ležák bavorského typu s plnou nasládlou karamelovou příchutí a jemnou chmelovou hořkostí.
Svijanská desítka
Pivovar Svijany
Klasická desítka zůstává v poslední době spíš ve stínu ležáků, speciálů, oblíbených jedenáctek. To je ale velká škoda, protože naše Desítka byla vždycky poctivá se stupňovitostí přes deset procent. My to o ní víme a proto, když se potkáme u nás v pivovarské hospodě na obědě, uvidíte na našem stole právě Desítku.