Aktuální nabídka

(týden 18.-24.11.2019)

Čepované pivo

  • Znojemská filtr. 11°
  • Kozel 11°

Dobroty k pivu

  • Zvěřinové prkénko
    (klobáska) 50,-
  • Zvěřinová paštika + chl. 25,-
  • Škvarkový chleba 20,-

Otvírací doba

(léto)
 
  • pátek: 16:30 - 23:00
  • sobota: 18:00 - 23:00
 

Vinný lístek

Vinařství Tichý, Rybníky

Rodinné vinařství bratrů Jaroslava a Lukáše Tichých se nachází v obci Rybníky nedaleko Moravského Krumlova. Vinařství je zaměřeno na výrobu kvalitních přívlastkových vín. Rozmanitou skladbu odrůd tvoří 15 druhů bílých a červených vín.

"Vína, která zde vyrábíme s citem a pokorou, plně reprezentují severozápadní terroir znojemské vinařské podoblasti."

Bílá vína

Ryzlink vlašský, jakostní 2016, suché
Světlejší barva citrónové dužiny. Ve vůni převládá ovocný charakter připomínající vílé broskve s lehkým podtónem sušených bylin. V chuti je víno plnější připomínající červená jablka nebo bílí rybíz. Vyzkoušejte ke kaprovi.

Veltlínské zelené, pozdní sběr 2017, polosladké
Světlejší odstín zelenkavožluté barvy. Vůně je ovocná s nádechem letních jablek. Chuť je nasládlá, najdeme zde tóny ovocného kompotu a koření. Vyzkoušejte například k pečeným jablkům s ořechovou nádivkou.

Muller Thurgau, pozdní sběr 2017, polosladké
Světle zelenkavá barva s olivovými odlesky. Aroma připomíná žlutá jablka, hrušky, či hroznový kompot. Chuť je nasládlá připomínající luční med s jablky a troškou limetové šťávy. Vyzkoušejte s thajskou pikantní kuchyní.

Muller Thurgau, mladé 2018

Růžová a červená vína

Frankovka, jakostní 2016, suché
Tmavě červená barva s karmínovými odlesky. Vůně připomínající červené ovoce, granátové jablko a tmavé blumy. Chuť je hřejivá s příjemným ovocným nádechem zralých švestek, černého rybízu a jeřabin. Hodí se k šulánkům s mákem. Víno doporučujeme dekantovat!

Svatovavřinecké, jakostní 2016, suché
Purpurově červená barva s rubínovými odlesky. Delikátní vůně připomínající povidla, černé třešně, moruše plynule přechází do krásně strukturované chuti, která zaujme ovocností, kořenitostí s jemným dřevnatým podtónem. Doporučujeme k roastbeefu s šípkovým balsamicem.

Rosé frankovka, mladé 2018